Rozpoczniemy już 20 maja 2023 (sobota). Tego dnia odbędą się dwie imprezy: festyn „Spotkajmy się” na terenie zielonym przy szkole Podstawowej nr 8 (ul. Goszczyńskiego 44) oraz Drugi Piknik Sąsiedzi na Osiedlu Kabel (w okolicach placu zabaw przy ulicy Dworcowej 3). Potem przyjdzie pora na wielką plenerową imprezę nad zalewem Bagry („Lato nad Bagrami”, 27.05.2023) oraz Festyn Rodzinny (3.06.2023) przy Przedszkolu Samorządowym nr 11 im. Misia Uszatka (ul. Saska 11). Rozstaniemy się tylko na chwilę, na czas wakacji – kolejne imprezy plenerowe są planowane na 24 września i 7 października 2023.

Rodzinnie i po sąsiedzku

W programie pierwszego majowego festynu organizowanego pod hasłem „Spotkajmy się” (20.05.2023/ sobota, godz.  10.00-14.00) znalazły się m.in.: animacje, plac zabaw, konkursy i zabawy dla dzieci oraz koncert przebojów z filmów Disney’a – będzie można usłyszeć m.in. piosenki z tak znanych animacji jak „Pocahontas”, „Król lew”, czy „Kraina Lodu”. Nie zabraknie też fotobudki (już teraz zachęcamy do robienia sobie zabawnych, pamiątkowych zdjęć) oraz strefy gastronomicznej.

Równie ciekawie będzie na Drugim Pikniku Sąsiedzkim na Osiedlu Kabel (20.05.2023/sobota, godz.  12.00- 18.30). W planie są m.in.: pokaz iluzji, zajęcia cyrkowe, turniej piłkarski z nagrodami, malowanie twarzy, czy puszczanie wielkich baniek mydlanych. Dzieci z  pewnością zainteresuje również plenerowy spektakl „Nowe szaty cesarza”. Będzie też coś na ząb: uczestników wydarzenia zaprosimy na kawę (w trosce o środowisko prosimy wszystkich i przynoszenie własnych kubków!) i słodki poczęstunek.

Dobrej zabawy należy się spodziewać także podczas czerwcowego „Festynu Rodzinnego” (3.06/sobota, godz. 9.00-13.00). Najpierw na plenerowej scenie zaprezentują się młodzi artyści. Potem będzie można posłuchać muzycznych przebojów z najpiękniejszych produkcji filmowych studia Disney. W  programie festynu znalazły się również animacje, konkursy i zabawy dla dzieci, a także plac zabaw i  fotobudka. Smakowitą przekąskę, idealną na letnie popołudnie, będzie można znaleźć w strefie gastronomicznej.

Powitanie lata nad Bagrami

Pełne atrakcji będzie również plenerowe powitanie lata nad Zalewem Bagry (27.05.2023/sobota, godz.  13.00-21.00). Piknikowo, w plenerze przywitamy również lato! W ostatnią sobotę maja (27.05.2023), w  godz.  13.00-21.00, serdecznie zapraszamy na teren zielony przy zalewie Bagry (od strony ul. Koziej), gdzie odbędzie się „Lato nad Bagrami”. Na scenie najpierw zaprezentują się dziecięce, amatorskie zespoły taneczne, a potem estradą zawładną Nikos Rusketos & Grecki Zespół Orfeusz, którym towarzyszyć będą również laureaci Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w  Zgorzelcu (godz.  15.00). Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół Video (godz. 19.00) – z  charyzmatycznym wokalistą Wojciechem Łuszczykiewiczem – znany m.in. z  takich hitów jak „Idę na plażę", „Soft”, „Papieros”, „Wszystko Jedno”, czy „Ktoś Nowy”.

Podczas plenerowego pokazu tajniki greckiej kuchni zdradzać będzie znany ekspert kulinarny i Grek z pochodzenia Teo Vafidis. W namiotach rozstawionych w pobliżu sceny będą też organizowane ciekawe warsztaty. Małych naukowców zaprosimy do mobilnego laboratorium chemicznego, tych ze smykałką do rękodzieła na warsztaty stolarskie, a wszystkich z informatyczno-inżynieryjnym zacięciem na warsztaty z robotami Lego. Dorosłym zaproponujemy z  kolei plenerowe zajęcia z tworzenia ekobiżuterii, warsztaty dietetyczne i  kosmetyczne oraz warsztaty z robienia motanek (lalek ze sznurków i skrawków materiału). W  programie „Lata nad Bagrami” nie zabraknie również animacji dla dzieci i konkursów z  nagrodami. Będzie też plac zabaw i dmuchańce oraz strefa relaksu dla najmłodszych i rodziców, w  której maluchy będą mogły pobawić się na bOblesach, (dużych piankowych klockach), a  opiekunowie odpocząć na leżakach, mając jednocześnie swoje pociechy na oku.

Więcej

Piknikowa jesień

Czas na świeżym powietrzu spędza się miło nie tylko wiosną i latem. Jesień potrafi być wyjątkowo urokliwa, więc również o tej porze roku warto spotkać się w plenerze. W ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa dofinansowane zostanie finał Podgórskiej Jesieni Kulturalnej na Rynku Podgórskim (24.09.2023), podczas którego na plenerowej scenie wystąpią prawdziwe legendy polskiej sceny muzycznej (szczegóły niebawem!). W październiku Centrum Kultury Podgórza zaprosi natomiast podgórzan na piknik z okazji uroczystego otwarcia Baśniowego Ogrodu (parku kieszonkowego tworzonego między ulicami Pańską, Siemomysła oraz Wiktora Heltmana). Szczegółowe programy każdej z imprez będą dostępne już wkrótce.

Imprezy są realizowane w ramach Budżetu obywatelskiego miasta Krakowa na 2022 r. (BO.D13.18/22 „Po-covidowa integracja społeczna”).

„TRZYNASTKA” INTEGRUJE SIĘ W PLENERZE

Pikniki i festyny na terenie Dzielnicy XIII Podgórze
PROGRAM

MAJ-CZERWIEC 2023

20.05/sobota, godz. 10.00-14.00
FESTYN „SPOTKAJMY SIĘ”
/teren zielony przy szkole Podstawowej nr 8 (ul. Goszczyńskiego 44)/
 • animacje, konkursy i zabawy dla dzieci
 • koncert przebojów z filmów Disney’a
 • plac zabaw i fotobudka
 • strefa gastronomiczna

20.05/sobota, godz. 12.00-18.30
DRUGI PIKNIK SĄSIEDZKI NA OSIEDLU KABEL
/"stara" część osiedla Kabel, okolice placu zabaw przy ulicy Dworcowej 3/
 • iluzjonista, zajęcia cyrkowe
 • bańki mydlane, malowanie twarzy, przeciąganie liny, siłowanie się na rękę
 • spektakl plenerowy „Nowe szaty cesarza” 
 • turniej piłkarski z nagrodami
 • pyszna kawa (dbamy o środowisko i przynosimy własne kubki!) i czekoladowa fontanna

27.05/sobota, godz. 13.00-21.00
LATO NAD BAGRAMI
/teren zielony przy zalewie Bagry (przy ul. Koziej)/
 • koncert zespołu Video
 • koncert Nikos Rusketos & Grecki Zespół Orfeusz
 • pokaz kuchni greckiej Teo Vafidisa
 • plenerowe warsztaty dla dzieci i dorosłych
 • animacje i konkursy z nagrodami
 • plac zabaw i dmuchańce

3.06/sobota, godz. 9.00-13.00
FESTYN RODZINNY
/ogródek przy Przedszkolu Samorządowych nr 11 im. Misia Uszatka (ul. Saska 11)/
 • występy młodych artystów
 • koncert przebojów z filmów Disney’a
 • animacje, konkursy i zabawy dla dzieci
 • plac zabaw i fotobudka
 • strefa gastronomiczna
WRZESIEŃ –PAŹDZIERNIK 2023

24.09.2023 (niedziela)
POWITANIE JESIENI NA RYNKU PODGÓRSKIM
/finał Podgórskiej Jesieni Kulturalnej/
Szczegóły już wkrótce

7.10.2023 (sobota)
Piknik z okazji otwarcia Baśniowego Ogrodu
/teren zielony między ul. Pańską, Siemomysła i Wiktora Heltmana/
Szczegóły już wkrótce

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.